Brahmi aneb Bacopa monieri pro lepší paměť

Víte, že stres snižuje mentální výkonnost až o desítky procent? Jestliže je chronický, může to skončit i vážným onemocněním. Spolu s nevhodnou stravou a nedostatkem pohybu se jedná o tři základní faktory, které zkracují život, ale především mění jeho kvalitu k nepoznání. Abychom se cítili svěží a „forever young“ (stále mladí), musíme také pro to něco podniknout.
Změna životního stylu je to jediné, co spolehlivě zabírá, nespoléhejte na zázračnou pilulku, kterou spolknete, a rázem je po problémech. Změna musí proběhnout uvnitř vás samých, začít musíte vždy u sebe, stejně tak u sebe pátrat po příčinách problémů.
lidský mozek
Pravidelné cvičení, sport, ať už se jedná o výkonnostní sporty, nebo rekreační např. ve formě turistiky nebo cyklistiky, je jedním z pilířů zlepšení vlastního zdraví. Druhým pilířem je zařadit do stravovacího režimu více vlákniny, zdravých tuků, ořechů a semínek, luštěnin, celozrnných obilovin a ovoce a zeleniny, a to vše můžete podepřít třetím pilířem a tím jsou superpotraviny (potravinové doplňky).
květ Bacopa monieri

Vyzkoušejte Brahmi

Brahmi je oblastní pojmenování rostliny s botanickým názvem Bacopa monnieri. V indické medicíně (Ájurvédě) se objevila již několik tisíc let před Kristem a dnes je po ní obrovská poptávka zejména v západní Evropě a ve Spojených státech. Její účinky jsou připisovány posilování činnosti mozku a nervové soustavy a urychlení regenerace nervových buněk, zejména v obtížných životních obdobích, jimiž jsou maturitní a vysokoškolské zkoušky, zkoušky na řidičský průkaz, zaučování v novém zaměstnání, ale i náročné každodenní činnosti, které souvisí s výkonem administrativního povolání.
Brahmi zároveň pomáhá zlepšit stav depresí, odvrací následky stresu a indikuje se i při úzkostech a fobiích. Seniorům může být užitečná při zapomnětlivosti a nástupu stařecké senility a při Alzheimerově a Parkinsonově chorobě.