Co dětem dávají mluvící hračky?

Také jste neodolali a koupili svým dětem některou z mluvících hraček? Dnes na ně může mluvit jejich oblíbené zvířátko, panenka i plyšoví kamarádi. Stačí zmáčknout tlačítko a zvuk, krásně podbarvený a věrně napodobující se okamžitě ozve z hračky, jenž se z obyčejné změní v něco zvláštního. Postavička někdy až křičí, zvláště když zpívá, někdy napodobuje mluvu dospělých na malé děti, tedy bývá různě emočně zbarvená, bohužel leckdy i se šišláním a zpěvnou intonací. Má to snad být něco, co rozvine řeč vašeho dítěte a jeho slovní zásobu?
plyšový pejsek

Mluvící hračky jsou určitě vyráběny za účelem rozvíjení komunikačních schopností dítěte. Mají jej nabádat k tomu, aby se snažilo co nejvíce mluvit. Jde jen o to, zda si opravdu dítě chce s touto mluvící hračkou povídat, zda mu rozvíjí jeho dětskou fantazii. Možná to častěji bývá tak, že jde o upoutání pozornosti dítěte, kterého v tomto případě hlasitá mluva až křik spíše utiší. Chcete mít trochu klidu, potřebujete si něco nutně udělat a nemáte čas se prckovi věnovat a on je jako naschvál zrovna tak ukňouraný a vyžaduje vaši přítomnost. Ukážete mu tedy, jak se pouští mluvící hračka a ono se alespoň na chvíli zklidní.
barbie zpěvačka

Výrobcům mluvících hraček bychom mohli křivdit, oni pro vaše dítě vynalézají neuvěřitelné napodobeniny hlasů jejich oblíbených postaviček a písniček z populárních filmů a seriálů. Rodiče rádi otevírají svoje peněženky, aby udělali svým ratolestem radost a ony si mohly kdykoliv pustit hlas svého hrdiny z Večerníčku. Je to ale podnět pro rozvíjení dětského světa, který je přece tak mnohotvárný, chce neustále zkoušet nové věci a nikoliv se pohybovat stále v téže oblasti?
mickey mouse

Nemůžeme se zlobit, že taková mluvící hračka, která nás stála nemalé peníze, dítě brzy omrzí. Nedivme se, že leží pohozená v koutě a dítě si jí nevšímá, protože ho omrzelo nekonečné omílání jednoho a totéž.