Ideální dárky do kouta

Na návštěvu za novopečenou maminkou, jinak tedy do kouta, se už od nepaměti nosí dárky, kterými přivítáte nového človíčka na světě. Nejbližší rodina obvykle ví, co už maminka má, a co ještě potřebuje, avšak ostatní tápou, a marně si lámou hlavu tím, jakým dárečkem pro dítě udělat radost, nebo alespoň neurazit. Zvláště pak ti, kteří toho o dětech příliš nevědí. Jaké jsou tedy sázky na jistotu?

kojenecká souprava

Plenky

Plenky miminko zkrátka potřebuje. A potřebuje jich hodně. Hromady a hromady plenek, které brzy novopečenou maminku zavalí. Většina matek pak sází na jednorázové pleny, které jsou pohodlnější (tedy pro maminky), a bez práce. S balíčkem značkových jednorázových plen tedy pravděpodobně vedle nešlápnete. Ale pozor. Některé maminky s ohledem na životní prostředí dávají přednost látkovým plenám, a ty jednorázové přísně odmítají. Je tedy ideální se vždy informovat, a případně koupit sadu látkových plen té nejvyšší kvality. Můžete si také nechat udělat plenkový dort na míru, což je krásně vyhlížející dárek, který skrývá praktické překvapení.

Dětská kosmetika

Dalším skvělým dárkem je dětská kosmetika určená přímo pro miminko. Dbejte však na kvalitu, a protože nevíte, kterou značku se maminka chystá používat, vyberte nějakou kvalitní, nejlépe nechemickou značku, která je vhodná pro každý typ pokožky dítěte. Hodí se pak krémy na opruzeniny, olejíčky do koupele, či dětská mýdla.

Sety do postýlky

Ačkoliv má každá maminka postýlku připravenou ještě před příchodem miminka na svět, povlečení, i hnízdečko je občas potřeba vyprat, a není od věci, když jej může nahradit jiným, stále stylovým setíkem. Takové můžete zakoupit v obchodě s dětskými potřebami, či nechat ušít na míru.

hrající si batole

Čemu se vyhnout

Pokud neznáte vkus novopečené maminky minimálně stejně dobře, jako ten vlastní, nákupům oblečků se vyhněte. Asi vám to totiž neřekne do očí, ale možná se jí žlutý kompletek, který jste vybrali, zkrátka nebude líbit, a svému miminku jej nikdy neobleče. Stejně tak nekupujte dudlíky, protože je možné, že je miminko nikdy používat nebude, a pokud ano, maminka si je nejspíš vybere sama. Pokud si nejste jisití, můžete darovat poukaz na nákup dětského sortimentu, či poukaz do lékárny.