Kam s betonovým plotem


Výstavba oplocení parcel je téma, které před několika lety začali řešit vývojáři stavebních konstrukcí a přinesli na trh inovaci v podobě skládaného betonového plotu. Montuje se jako stavebnice, sestává z tenkých plochých armovaných desek s ornamentální výzdobou, výstavba je poměrně rychlá, a také levnější a snazší, než kdybyste se pustili do stavby zdi z kamenů, tvárnic nebo z cihel. Zde vystačíte pouze se zabetonováním opěrných sloupků v dvoumetrových vzdálenostech a nepotřebujete se zabývat náročnými výkopovými pracemi, abyste vytvořili základový obvodový věnec pro pokládku zdícího materiálu. Tato technologie oslovuje mnoho zájemců, protože šetří náklady na výstavbu a rekonstrukci domů, a zároveň je dobře dostupná. Někdy rozhoduje i rychlost výstavby, je totiž velký rozdíl stavět zeď z cihel tři týdny, anebo postavit betonový plot za tři dny.

zídka z kamenů

Kam s ním

Budete-li si klást otázku, kam betonový plot ve Znojmě montazmpc.cz umístit, kam se vůbec hodí, odpověď na ni bude velmi jednoduchá – kamkoli, kde chcete zajistit soukromí, a oplotit prostor, aby to nebyla pomyslná „pěst na oko“.

Rodinné domy – nejčastěji se ploty staví zde. Může jít o dům na venkově, i v městské zástavbě. O výšce oplocení rozhodují sousední stavby i místní zvyklosti, anebo přímo individuální potřeby, kdy někomu stačí výška plotu metr padesát, a někdo potřebuje mít plot o metr vyšší.

betonový plot

Rekreační chaty – zde se tento typ plotu hodí zejména pro zakrytí škaredých výhledů a nevzhledných zákoutí. Snadno se tu ovšem dá kombinovat s živým plotem.

Parkoviště – areály parkovišť tu mohou mít své vlastní uzavřené zázemí, aniž by někdo nepovolaný tamní prostor zneužíval.

Průmyslové objekty – mnoho průmyslových staveb vyžaduje takové oplocení, aby nebylo vidět za jeho brány, a betonový plot se k tomu báječně hodí.

Zemědělství – zemědělská činnost také někdy vyžaduje zabezpečení před zvířaty či před některými povětrnostními vlivy. Například při pěstování okrasných dřevin a květin, které je nutné chránit před silným větrem, a před okusováním plodin lesní zvěří.