Kde poslouchat hudbu?

Málokomu z nás ale stačí pár písniček, které by poslouchal pořád dokola. Většina z nás potřebuje obměňovat repertoár a získávat nové písničky, které můžeme poslouchat. Doba, kdy jsme si kupovali písničky jen na CD už je asi za námi, a tvůrci s tím počítají. Proto se většina z nich se svými novinkami přesunuje na nové hudební platformy, kde se posluchači mohou dostat snadno k jejich hudbě.

hudba

Takovou klasikou mezi těmito platformami je YouTube. Na něm najdete snad každou písničku, na kterou si vzpomenete. Písničky tu publikují oficiální umělci, od těch největších hvězd až po menší, méně známé zpěváky, zpěvačky a kapely. Najdete tu ale také spoustu remixů, coverů, tanečních verzí a podobně. Nevýhodou YouTube je, že nemůžete poslouchat písničky na mobilu se zamknutou obrazovkou. K tomu si potřebujete zaplatit YouTube premium.

Další hojně vyhledávanou platformou je Spotify. I ten je placený, ale poplatek není vysoký a můžete získat různé slevy, například pokud jste student. Spotify ale můžete využívat i zdarma, i když v tom případě budete mít omezené některé funkce. Budou se vám mezi písničkami přehrávat reklamy a také není možné poslouchat Spotify bez připojení k internetu. Jinak na Spotify najdete opravdu velký výběr všech možných umělců. A nenajdete tu jen hudbu, ale i třeba audioknihy nebo podcasty. Vybere si tu opravdu každý. K mnoha písničkám máte navíc k dispozici texty a můžete si vytvářet své vlastní playlisty.

poslech hudby

Další zajímavou možností je Bandcamp. Jedná se o platformu zaměřenou taktéž na přehrávání hudbu, tentokrát ale spíše od malých a nezávislých umělců. Najdete tu ale opravdu široký výběr hudby všech žánrů a máte šanci narazit na nové zpěváky či kapely, které vůbec neznáte. Na rozdíl od třeba Spotify toto není streamovací služba. Poslech je u většiny písniček zdarma ale pokud si ji chcete stáhnout, u některých musíte zaplatit poplatek. Využít k tomu můžete také Bandcamp downloader.