Lehnout si do trávy

Jste dobrodružné povahy? Pokud jste ještě nikdy nespali jen tak pod hvězdami, tak nejste. Zní to možná šíleně, ale vzít spacák a celtu a odejít kousek za město a tam přespat je opravdu dobrodružství, které byste si v parném létě neměli nechat ujít. Bojíte-li se v noci v lese, můžete zvolit nejbližší přehradu a přespat mezi rybáři, kterých určitě na břehu v rybářském bivaku Mlsport.cz bude mnoho, ale připravíte se tak o zážitek z klidu, protože rybářská společnost může být někdy překvapivě hlučná.

mraky

Lehnout si v létě na vyhřátou louku, koukat jen tak na mraky, které se na nebi tvarují do nejrůznějších podob je velice uklidňující. S dětmi můžete hrát hru: jako co ten mrak vypadá, a budete žasnout, jakou mají děti fantazii. Ale pokud si lehnete na stejnou louku večer a počkáte-li až se setmí, zjistíte, jak vše kolem vypadá zcela jinak, začnou se ozývat úplně jiné zvuky a když se vám nad hlavou objeví první hvězdy, je to úplně jiný svět. Když se úplně setmí, objeví se celá Mléčná dráha a bude-li v noci úplněk, zjistíte že Měsíc dovede osvítit krajinu téměř jako Slunce. Nebo v srpnu můžete soutěžit, kdo uvidí více vylétávajících Perseid, kterých po obloze kolem poloviny srpna může padat tolik, že vám brzy dojdou přání.

noc

Žijeme v uspěchané době a neumíme se zastavit a užívat si jen tak přírody. Lehnout si do trávy, nebát se, že po nás poleze mravenec, koukat se jen tak do mraků a na chvíli zastavit čas. Nebo si zajít za město k řece nebo rybníku a pěkně po staru si na klacku opéct buřta. Není přece nutné dělat honosné grilovačky na zahradě, ale rozdělat v přírodě oheň z posbíraných větví, samozřejmě oheň bezpečně obložit kameny a poté důkladně uhasit, to je zážitek, který už nezná většina městských dětí. Nebo už si nepamatujete na magii rozžhavených uhlíků, na koukání do ohně? Dopřejte to i svým dětem.