Najděte si pro úpravu vody v bazénu spolehlivé pomocníky!

K tomu, abyste mohli udržet vodu ve vašem bazénu opravdu čistou tak, jak byste si to přáli, musíte využít několik pomocníků, bez kterých se zaručeně neobejdete. Pominout je mohou pouze majitelé těch nejmenších dětských bazénků, fontánek a brouzdališť, kteří nebudou litovat, když jejich nepatrný obsah čas od času vylijí do kanálu.

ananasy v bazénu

Mezi vaším bazénovým příslušenstvím nesmí rozhodně chybět kvalitní krycí plachta. Ta je naprosto zásadní, aby se vám podařilo ochránit vodu v nádrži před nájezdem nežádoucích mikroorganismů, hmyzu a dalších nečistot v podobě prachu, listí, větviček a tak podobně. Stačí nepatrný poryv větru a vodu v bazénu skoro nepoznáte. A právě proto, abyste do vody nezanesli zbytečné znečištění třeba na svém vlastním těle, tak vám přijde vhod i praktická zahradní solární sprcha.

Druhou nezbytnou součástí vašeho vybavení v boji proti nečistotám ve vodě by měl být chemický arzenál v podobě spolehlivých přípravků bazénové chemie. Jejich hlavním úkolem je desinfekce bazénové vody a údržba její dobré jakosti i v případě jiných parametrů kvality.
svalnatý mladík v bazénu

A za třetí, každý jen trochu větší bazén nezbytně potřebuje výkonnou filtraci. Tu tvoří samotná filtrační jednotka s filtračním materiálem a čerpadlo. Zatímco úkolem čerpadla je prohánět vodu skrze filtrační médium, tak úkolem filtru je zachycovat nečistoty z prostupující vody. Jako filtrační médium si můžete zvolit buď nové umělé filtrační kuličky, přírodní zeolit, anebo některou z frakcí kopaného křemenného písku. Právě písek do filtrace je oblíbeným přírodním filtračním materiálem, protože na jeho ostré hrany, na kterých se nečistoty zachycují, je opravdu spolehnutí, a navíc vám bude sloužit opravdu dlouho. Životnost písku je zhruba tři roky, a poté jej ještě navíc zužitkujete na zahradě anebo k posypu komunikací v zimě.

Možnosti, jaké bazénové příslušenství si můžete pořídit, jsou pestré, a jistě si mezi bazénovými pomocníky dobře vyberete i vy.