Přijatelná teplota

Koupání v bazénu patří mezi kratochvíle, které si člověk nejčastěji dopřává hlavně na konci jara a celé léto. Vlastnit u domu bazén je tak velmi ceněnou komoditou, hlavně pokud je dostatečně velký pro plavání. Pokud se však nejedná o krytou vodní plochu, je často potřeba vodu v bazénu ohřívat. Ani léto totiž není vždy teplé a mohou přijít i studené dny. A koupat se ve vodě, která má jen pár stupňů, je pro člověka, který nepatří zrovna mezi otužilce, poměrně nepříjemný zážitek. Naštěstí si dnes lze pořídit techniku, která vodu dokáže zahřát na přijatelnou teplotu.
děti u kraje bazénu
Ohřevy vody v bazénech se dají zcela běžně koupit a jsou i poměrně efektivní. Dokáží prodloužit koupací sezónu i o několik týdnů. Mají však dva velké mínusy, kvůli kterým je nezbytné se nad jejich koupí trochu zamyslet. Jsou jednak poměrně drahé, alespoň tedy v případě, že chcete použít kvalitní přístroj. Za druhé odsávají peníze i při jejich využívání, jelikož se obvykle jedná o poměrně velké žrouty elektrické energie. Vzhledem k tomu, kolik dnes chtějí za elektřinu, je daleko ekonomičtější pořídit si alternativu ve formě solární plachty.
plavec s čepicí

Funguje

I když na to existují různé názory, solární plachta je rozhodně plně funkční ohřívadlo vody. Samozřejmě, že z logiky věci není ani zdaleka tak efektivní jako ohřevy vody, ale na druhou stranu se jedná o cenově daleko přívětivější způsob, jak vodu alespoň trochu ohřát. Plachta se dá z logiky věci používat hlavně ve slunečných dnech, kdy je nejefektivnější. Není nutné ji kamkoliv zapojovat. Prostě ji položte na hladinu a nechte působit sluneční paprsky.
blondýna pod vodou

Plachta se dá využít i jako kryt na bazén. V noci mohou na vodní hladinu napadat různé nečistoty typu listí nebo větviček. Jakmile ale budete mít bazén krytý plachtou, nemusíte se ráno obtěžovat tyto nečistoty složitě lovit. Prostě sundáte plachtu a obsah zachycený na jejím povrchu jednoduše vytřepete na trávník.