Sítě proti hmyzu ze záclon

V prvních jarních dnech už je v každé domácnosti znát, jaké to je když vám kolem nosu pořád poletuje otravný hmyz. Ať už si z jakéhokoliv důvodu nemůžete pořídit sítě proti hmyzu udělané na míru, vůbec nic se neděje. Buďte kreativní a najděte si trochu času na to, abyste si je vyrobili doma a za všech okolností splnili svůj účel.
Sítě proti hmyzu.jpg

Staré záclony je velká škoda vyhodit

Když už máte doma záclony, které nejsou vhodné nebo nějak poničené, můžete využit jejich materiál ještě na něco jiného. Báječným řešením je výroba domácích sítí proti hmyzu, které vám do domu nepustí žádnou havěť, která vás bude otravovat. Budete k tomu potřebovat:
nůžky
metr
oboustrannou pásku
sekundové lepidlo
starší kus záclony (s ne příliš velkým okem)
moucha na síti.jpg

Před začátkem výroby je nutné podotknout, že se jedná o sítě, které udělají vše, co po nich požadujete, ale nejsou dlouhotrvající. S velkou pravděpodobností se bude jednat jen o sezónní záležitost, na co jsou však sítě proti hmyzu určené.
Jak postupovat krok za krokem?
1. Na začátek si musíte odměřit vaše okna, abyste pak mohli starší záclonu stříhat dle jejich rozměrů. Připočítejte však přibližně 5 – 10 centimetrů z každé strany, aby se vám dobře natáhli a mohli jste s nimi lépe manipulovat při lepení.
2. Po obvodu otevřeného okna nalepte oboustrannou pásku, na kterou budete připevňovat dobře nataženou síť.
3. Na několika místech (zejména na rozích) naneste pár kapek sekundového lepidla, aby vám drželi opravdu poctivě.
4. Pak natáhněte záclonu a přilepte ji další vrstvou oboustranné pásky, kterou však odlepíte jen z jedné strany, aby vám okna šli otevřít a nelepili se.
protažení v okně.jpg
Pod vlivem teplého letního počasí a sluníčka může oboustranná páska pracovat a přestat lepit. Z toho důvodu je nutné sekundovým lepidlem zajistit, aby držela tak, jak má a nejlépe celé léto. Nemějte obavy z toho, že si vaše okna zničíte. Na trhu je nespočet účinných přípravků, které jsou určené přímo na odstranění oboustranné pásky.
Vaše okna tedy nijak neutrpí a vy budete mít sítě proti hmyzu, než byste řekli „švec“. A navíc díky vzorovaným záclonám s motivem, který jen tak nikde neuvidíte, budete mít zcela určitě okna jedinečná.