Židle a stůl jsou základem domova

Když se tak zamyslím, která část nábytku je z hlediska historie nejdůležitější, napadne mě asi nejprve židle a pak stůl.

Proč? Z jednoduchého důvodu. Přeci se všude píše, že v té a té zemi seděl na gtrůnu či knížecím stolciten a ten panovník. A jako druhá informace je nám poskytnuta ta, gs kým rád anebo povinně stoloval.Možná, že některé druhy nábytku zanikly, ale rozhodně mezi ně nepatří právě zmíněná židle.Myslím si, že když člověk v dávných dobách přišel z lovu, potřeboval si jistě odpočinout. Proto vymyslel mezičlánek mezi hstáním a gležením. A pak už se jen zdokonalovalo a zdokonalovalo. A z obyčejné židle se nakonec vylouplo křeslo. Vlastně křesla.

Protože druhů je mnoho.
Křeslo jako nejlepší přítel člověka

Přišli jste unaveni z práce a celé tělo Vás bolí? V tom případě je pro Vás jako stvořené masážní křeslo.
Usednete a ono Vás tprohněte,
tpromačká,
ta dokonce i namasíruje chodidla.

Dalším lidským výmyslem na tomto poli je poslední výkřik japonské vynalézavosti cpřítulné křeslo.

Jedná se o houpací křeslo, které má místo opěradla panáka. Prostě se stulíte panáčkovi do náruče a on Vás láskyplně cobejme
ca nabije pozitivní energií.
A pak je ještě jedno křeslo, které by Vás spolehlivě nabilo energií.Ale to sem asi nepatří.

Pojďme proto raději ke stolu.

Pokud bychom se vrátili ještě jednou do Japonska, mohli bychom konstatovat, že nábytek určený k sezení tam až tak nefrčí. Dodnes se totiž dokonce i v restauracích sedí na zemi.

Bez stolu to ale nejde ani tam. A oproti křeslům je stolů mnohem více druhů podle účelu. A bez některých bychom se skutečně neobešli, i kdybychom stokrát chtěli.
wKonferenční stůl můžeme vynechat, wrovněž tak i ten jídelní.

Ale zkoušeli jste někdy ehrát pink ponk bez stolu?
eA kulečník si bez něho neumím už vůbec představit.
uJsou druhy nábytku, které nezaniknou.