Vnitřní krása je důležitá

Krása je pro některé lidi velmi důležitá. O svůj zevnějšek se stará mnoho lidí, ale o svůj vnitřek už tak moc ne. Ta vnější krása je vidět na první pohled, vnitřní ne. Možná toto je ten důvod, proč se staráme spíše o to, co je vidět na první pohled. Stejně důležité, ne-li důležitější, je ale pečovat o své nitro. Pokud se cítíte dobře, vyzařujete příjemné pocity, a tím vypadáte krásnější. Není to hloupost, ale léty ověřený fakt. Jak se tedy starat o svou duši?

dvě tváře

Je velmi dobré začít tím, že přestanete sledovat zprávy. Nedívejte se na ně v televizi, nečtěte je na internetu, nesledujte diskuze na sociálních sítích, neposlouchejte je v rádiu. Zprávy jsou plné negativních věcí, které nám umí pořádně pokazit náladu a dokonce přivodit deprese. A deprese umí spustit mnoho nehezkých onemocnění.

Co naopak dělat?

Zpomalte. Nemusíte stihnout milion věcí za jeden den. Rozvrhněte si den tak, abyste stihli vše důležité, ale ne za každou cenu. Pokud je to možné, poproste o pomoc někoho z rodiny, nebo se na něco prostě vykašlete. Honit se denně za každou cenu je cesta do pekel.

Změňte myšlení. Pokud jste dosud byli zvyklí sledovat několikrát denně zprávy a brečet strachy před finanční krizí, před tím, že nedostanete hypotéku, před nespravedlností nebo ze strachu z války, musíte se změnit. Neustálý strach a pláč vás drží dole, a proto vám nikdy skutečně dobře nebude. Nemyslete na to špatné. ano, tím sice špatné věci ze světa nezmizí, ale vám bude aspoň chvíli líp.

Jezte zdravě, pijte vodu. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Zdravá strava a dostatek čisté vody umí udělat s našim tělem zázraky.

Přidejte pohyb. Pohyb vyplavuje hormony štěstí, které nám pomáhají udržet dobrou náladu. To stojí za pokus.

Meditujte. Meditace je skvělý způsob, jak se oprostit od špatných myšlenek, a ponořit se do svého lepšího já. Zkuste videa na Youtube, a pokud to nepomůže, najděte si ve svém okolí někoho osvědčeného, kdo se jimi zabývá. Skvělá je i jóga.

meditace u vody

Smích léčí. Pokud si chcete přečíst vážně fajn knížky, které vás pobaví, rozveselí, a dodají vám jiný náhled na život, zkuste třeba knihu s názvem Přestaňte řešit ho.na”. Další skvělou knihou je titul “Důmyslné umění jak mít všech u p.dele”. A v neposlední řadě vám pomůže i “Up.delismus.” Všechny tyto publikace slouží k tomu, aby se člověk nenásilnou formou zamyslel nad svým přístupem k životu, a změnil ho od základů.