Výhody výstavby mobilních domů

Rychlost – když se rozhodnete stavět dům, bude to záležitost poměrně časově náročná. Navíc se objekt staví přímo na místě napevno, takže co se postaví na základové desce, to už na ní zůstane, maximálně že byste podnikli nějakou rekonstrukci, změnu dispozice či přístavbu, ale to vše proběhne na jednom místě. Mobilní dřevostavbu lze převézt jinam, kdybyste chtěli změnit působiště a rozhodli se žít jinde. Budete k tomu sice potřebovat speciální návěs, ale takové služby poskytuje řada firem. Podstatné ovšem je, že vám dům zhotoví na klíč za několik týdnů, a v některých případech lze zakoupit objekt již postavený.

žena při odpočinku

Vytápění dřevem – dnes je v oblibě topení dřevem v krbových kamnech, protože je levné, a tak byste se v případě zájmu o toto řešení měli s výrobci mobilních domů Lavaro House D Nr. 52 Top mobilní domy na tomto postupu dohodnout. Krbová kamna lze v celoročně obyvatelné mobilní dřevostavbě připojit k tepelnému výměníku a k soustavě topných radiátorů, takže nejste závislí jen na teplu, které sálá pouze od kamen, přičemž je na druhé straně domu chladno. Součástí tohoto řešení ovšem musí být protipožárně zabezpečené systémy kouřovodu, obvykle v podobě standardizovaného a normalizovaného třívrstvého komínového průduchu z nerezové oceli.

kaktusy v kuchyni v mobilním domě

Vybavení – dávno již neplatí, že mobilheimy jsou jen malé krabičky, kde se budete tísnit, a připadat si jako ve vězeňské kobce. Dnes se vyrábí domy pro celoroční pobyt s poměrně velkou obytnou plochou, která se vyrovná dvou nebo třípokojovému bytu. Domy jsou obvykle vybavené kuchyňskou linkou, sprchovým koutem, toaletou, sedací soupravou s konferenčním stolkem, a zařízenou ložnicí i s úložným prostorem. Máte tu v podstatě vše, co k životu potřebujete, a navíc i to, co nikdo v městském bytě na sídlišti nemá – vlastní zahradu, kterou si upravíte na okrasnou či užitkovou, podle svého uvážení.