Základní ochrana

Domácí a zahradní technika vyžaduje stejnou péči jako motorová vozidla. Zatímco u aut a motocyklů je nám celku jasné, že je třeba hlídat hladinu oleje, přesto většinou zapomínáme na kontrolu samotných převodovek. Jenomže zanedbaná výměna, případně nesprávný typ maziva nás může finančně překvapit. Jak můžeme správně tušit, tak radostně se tvářit nebudeme. Bude to nejspíš velmi drahé překvapení. Pro všechny typy mechanických šnekových převodovek budeme používat zásadně převodové oleje hypoidního typu. Jejich předností je jejich přísada, která brání vytlačování maziva, které jsme do příslušných míst dali, z míst, které jsou styčnou plochou v samotném provozu.

mazání

Použít lze i jinou verzi

Tak lepší bude použít klidně i jiný olej, ovšem je třeba mít na paměti, že se dá použít pouze krátkodobě. Pokud se zaměříme na zahradní techniku, tak šnekové převody nalezneme v rotačních kypřičích, sekačkách, které si musí poradit s vysokou trávou nebo v malotraktorech. Ani jedno kdyby se nám porouchalo, tak by nebylo moc příjemné a znamenalo by to poměrně dost velkou újmu pro naši peněženku.

Jde o to, že když vezmeme řidší olej a zalijeme jím šnekové převody, kterých si pak následně delší dobu nebudeme všímat, tak následkem se začne velmi rychle opotřebovávat ozubení a to samozřejmě ztratí záběr. Částice, které se někde začnou v prostoru potulovat, mohou zase poškodit ložiska. Ono není špatné přemýšlet tak trochu dopředu a mít doma nějakou zásobu kvalitního oleje a dalšího maziva. Velký výběr veškerého podobného sortimentu , je k dispozici v libovolném množství, a tak není problém zakoupit si láhev nebo podstatně větší nádoby. Tohle se nikdy neztratí.

stroj

Mazací tuky jsou zase pro změnu dobré k promazání malé převodovky u křovinořezů. Je pravdou, že každý stroj bude potřebovat jinou mazací surovinu, proto není dobré podceňovat servisní knížku nebo uživatelskou příručku, kde se dočteme všechno o údržbě a následné péči.