Chvíle, která se nevrátí

Narození nového člověka by mělo být pro každou rodinu tím nejšťastnějším okamžikem jejich společného života. Většinou tomu tak je. Ačkoliv se doba mění a na mnoho věcí máme většinou jiné názory a v mnohých situacích se chováme jinak než naše babičky, jedno zůstává asi stále stejné.

oblečení

o Jakmile se žena dozví očekávanou zprávu, že se brzy stane maminkou, nemine jedinou výlohu, kde je vystavené oblečení pro miminko.
o A v tu chvíli už přemýšlí, jaké oblečky nakoupí do porodnice.
o Barvu zatím neřeší, protože jí nemůže být ještě jasné, jestli se narodí holčička nebo chlapeček.

Jestliže si za pár měsíců nechá pohlaví dítěte prozradit, asi to bude mít při nákupu trochu snazší.Tradičně se pro kluky nakupuje téměř vše v barvě modré a novorozené slečny putují do sladké růžové. Jsou ale některé budoucí maminky, které si chtějí nechat pohlaví miminka jako poporodní překvapení. Za neutrální barvu byla většinou považována bílá nebo také žlutá.

Udělejte radost i sobě

Aby naše miminko bylo opravdu jako z cukru, je vhodné pořídit celou soupravičku. Jestliže by na sobě mělo každý kousek jiného vzorku, asi by vypadalo, že se narodilo v nějaké zapomenuté maringotce.

batole

o Kojenecká soupravička obsahuje
· nezbytné dupačky
· košilky
· body
· kabátek
· kojeneckou čepičku
· rukavičky
· capáčky. https://www.capi-cap.cz/kozene-capacky/

Připadá vám těch věcí zbytečně moc? Přesto, že se nám malá radost narodí například v teplém letním dnu, nesmíme zapomínat, že až do této chvíle si hověla v teple matčina těla a na čerstvém vzduchu jí bude přeci jen trochu chladno. Je pravda, že barvy a vzory na miminkovském oblečení kupujeme spíše pro sebe. Našemu děťátku je naprosto jedno, jestli má na sobě košilku s motýlkem nebo s beruškou. Dopřejte tedy tuto radost sobě a vyberte si motiv, který vám ještě znásobí dojemné okamžiky, které budete prožívat se svým miminkem, až ho budete držet v náručí.