Chytrá versus hloupá


Prvopočátky
První televizní přijímač spatřil světlo světa v roce 1926 v samotném srdci Anglie v Londýně a o dva roky později proběhl první přenos Londýn x New York a za dalších šest let se začaly prodávat mechanické televizory, které posléze vystřídaly elektronické. Ruční ovládání televizního přijímače v následujících letech nahradilo dálkové ovládání a kromě technického vybavení se změnil samozřejmě i vzhled přístroje, černobílý obraz nahradily barvy.
stará televize
Hloupá televize
Tzv. hloupé televizory jsou ty, na které jsme byli zvyklí připojovat DVD přehrávače a zapínat je dálkovým ovladačem. Dá se říci, že jinak toho moc neuměly, ale i tak je v dnešní době najdeme ve spoustě domácností, kde svým majitelům slouží i více jak 20 let. Splňovat měly především funkci přenosu televizního vysílání do našich domovů s pevně stanoveným vysílacím programem.
moderní televize
Chytrá televize
Nástupem nového tisíciletí se na trhu objevily tzv. chytré televize , ty dokáží nahradit i počítač, neboť je možné jejich připojení k internetu (ideální pro využití všech funkcí je internet vysokorychlostní), je možné i spojení s externími zařízeními jako např. externího disku nebo flashdisku, přenosného USB disku, klávesnice, myši, sluchátek, můžete si na nich prohlédnout fotografie, nahrávat své oblíbené pořady, poslouchat hudbu, s odstupem až 48 hodin si pustit svůj oblíbený pořad, který jste propásli, některé typy mají operační systém Android. Staly se tak interaktivním nástrojem.

LED televizory jsou výhodné díky své nízké spotřebě, mají moderní design a poskytují velmi kvalitní obraz a zvuk. Na trhu je nabízeno nepřeberné množství typů a velikostí s úhlopříčkou od 34 cm, největší mají nad 150 cm, ceny se pohybují od 3 000,- Kč, ty nejdražší modely přesahují částku 500 000,- Kč.