Letní drinky

Léto miluje snad každý. Kdo by neměl rád sluníčko? A v neposlední řadě je to přece období, kdy vyrážíme na dovolenou. Dovolená to je období, kdy si užijeme zábavu, společnost milovaných a v neposlední řadě i vyhlídka na báječnou gastronomii. Samozřejmě v létě neholdujeme tolik jídlu jako v zimních měsících, ale mlsný jazýček rozhodně máme. A to se netýká jen jídla, ale především pití. Zkrátka a dobře,

Méně alkoholu

Je samozřejmé, že v letních měsících je například pití alkoholických nápojů poměrně ošidné. Na druhou stranu není důvod kvůli tomu žít asketicky. Řešením jsou samozřejmě lahodné koktejly jako například pina colada, mojito, sangria a celá řada dalších. Samozřejmě si dávejte pozor, abyste to s koktejly nepřehnali. Jejich nevýhodou je, že jsou tak lahodné a osvěžující, že byste si pořád přidávali, ale opít se z nich je rozhodně velmi snadné.
V létě jsou oblíbené také různé nápoje s nízkým obsahem alkoholu. Jedná se například o cider nebo ovocná piva jako například Frisco a podobně. Pozor, jedná se o nápoje s nízkým obsahem alkoholu, ale s vysokým množstvím cukru, takže pokud si hlídáte štíhlou linii, měli byste s konzumací být skromní.

mojito

Nealkoholické nápoje

Jsou lidé, kteří alkoholu rozhodně neholdují. A také jsou zde děti, které jsou neméně mlsné jako my a milují nápoje, které dobře vypadají. Samozřejmě existujenepřeberné množství koktejlů a domácích osvěžujících limonád z domácích sirupů. Některé jsou opravdu velmi unikátní. Například v poslední době je to okurková limonáda. Velmi často se využívá různé tropické nebo sezónní ovoce. Stále oblíbenější je například také zázvor, který limonádám a koktejlům propůjčuje velmi specifickou chuť.
Samozřejmě to nepřehánějte. Koktejly jsou bezvadné, ale stále platí, že důležitá je v letních měsících obyčejná voda jako prevence před letní dehydratací.