Internete, pomoz mi!

Internet je odpovědí na mnohé otázky. Dnes tyto otázky pokrývají už téměř každou oblast našeho života a on se tak stává velmi cennou a důležitou součástí našich životů. Jak je tomu ale v případech, kdy je třeba naopak nejdříve otázky? Přes internet funguje spousta mechanismů, které by v realitě byly spíše nemožné anebo velmi těžce dosažitelné, zatímco zde, online, jde vše zařídit hned a z pohodlí domova.
peněžní financování 

Skládají se na má díla

Celou dobu mluvíme o fundraisingu a také crowdfundingu, které by v podobě, jakou známe dnes, bez internetu, zkrátka nemohly existovat. Celá záležitost přitom není nijak složitá, jediné, co je třeba, tak je připojení k síti, debetní karta s penězi anebo naopak, pokud o peníze žádáte, tak příběh, který zaujme a možná i malá ukázka.
 
Crowdfunding = z angličtiny, kdy crowd znamená nějaký dav lidí, velká skupina, shluk a funding, tedy financování, placení, přispívání. Pokud spojíte tyto dva výrazy dohromady, dostanete slovní spojení označující velmi novátorskou cestu, jak získat peníze pro svůj nápad či pro svůj sen. Lidi často rádi podpoří drobnými dary ty, kteří mají nějaký sen a zvláště, pokud jim z toho také něco bude. Například crowdfundingu využívá spousta cestovatelů, kteří takto shánějí peníze od lidí a za odměnu píší blogy a vyprávějí, jaké to tam je. Samozřejmě, prostý člověk si řekne, vždyť to tam můžu jet sám a nemusím nikomu dávat peníze – a popravdě, jel jste tam, když máte ty peníze? Většina lidí nevyjela ani za Prahu, natož tak do jiné země, a právě proto tak nějak vnitřně podporují ty, kteří na to mají, jak se říká, „koule“
 peníze a žárovka
Fundraising = Fundraising je anglické slovní spojení, které se také skládá ze dvou slov. Je to především podstatné jméno FUND, tedy příspěvek, finance a sloveso to raise, tedy zvyšovat nebo v našem případě shánění financí.
 
Spousta internetových platforem nyní poskytuje tuto možnost, kdy nejrůznější lidé mohou přispívat malými částkami na jednotlivé lidi, kteří se snaží jejich pozornost a peněženku upoutat svým směrem. A nejsou to jenom cestovatelé, jsou to i podnikatelé, kteří chtějí finance do začátku svého podnikání.