Konopí

Zprvu začneme trochu biologickým popisem, jedná se o dvoudomé rostliny – což znamená, že rostlina vytváří buď samčí, nebo samičí květy. Samičí rostliny dorůstají výš než rostliny samčí. Plodem je nažka. Jedná se o teplomilnou rostlinu, tudíž se pěstuje v teplejších oblastech v půdě, která je dostatečně vlhká a má potřebné množství dusíku.
květ rostliny
Využití, jinak řečeno výrobky z této byliny jsou neméně výjimečné, a lékařství by se bez nic neobešlo, nebo obešlo, ale byla by to mnohem náročnější cesta. Významná jsou konopná vlákna, ta se získávají ze stonků rostlin. Produkt pochází nejspíše z oblastí Asie, konkrétně se nalezly různé pozůstatky na území Japonska a Číny. Udává se, že konopná vlákna byla potřebná pro výrobu papíru, díky jeho vlastnostem se z konopí začaly vyrábět lana, nicméně díky zákazu jeho pěstování se na tyto účely musely najít jiné materiály podobné struktury, aby došlo k co nejpřesnějšímu nahrazení.
Zmiňovala jsem i značný přínos pro lékařství. Lidé se stále domnívají, že účinky THC pozitivně ovlivňují náš organismus. Udává se, že i menší množství THC pomáhá léčit epilepsii. Výzkumy byly provedeny v Austrálii na několika mladistvých a výsledky byly pozoruhodné. Dokonce i léčba rakoviny není této bylině cizí. Britka Callie Blackwellová tvrdí, že extrakt z konopí vyléčil jejího syna z této zákeřné nemoci.
konopná semena
O příběhu si můžete přečíst více, jelikož napsala knihu Boy in 7 Billion, která právě o průběhu léčby vypráví. Konopné masti dle dostupných zdrojů léčí různé druhy ekzémů, včetně atopického, pozitivní účinky má i na lupénku. Při smíchání dvoudomé rostliny s kostivalem dostáváme směs, která údajně léčí rány, popáleniny, dokonce má i značný podíl na svalové regeneraci.
Pokud se jedná o užívání ve světě, tak mezi evropské země, které legalizovaly konopí se řadí Nizozemsko, kam také řada lidí právě za tímto účelem míří.