Potřebné bazénové příslušenství

Vlastníci bazénu to mají v létě s ochlazením daleko jednodušší nežli lidé, kteří jsou odkázání chodit na veřejná koupaliště. To však neznamená, že s koupáním se na vlastní zahradě nejsou spojeny i různé starosti. Jsou, a často jsou i dosti velké. Proto by měl mít každý vlastník takovéto vodní plochy vždy po ruce vhodné doplňky, které usnadní nejen údržbu samotného bazénu, respektive vody v něm, ale zároveň vylepší pocit z koupání. Většinou se nejedná o věci, které jsou kdovíjak nákladné, i když některé doplňky mohou mít trochu vyšší cenu.
plavání na destičce

Chemické látky

I laici nejspíš vědí, že voda by měla být v bazénu dokonale čistá, jinak může škodit. Různé typy bakterií hlavně v letních měsících čekají na to, až se budou moci začít ve velkém množit a dělat plavcům potíže. Proti nim se proto používají různé typy chemických prostředků, které je dokáží z vody vypudit. Standardem jsou chlorové tablety, ale je možné si pořídit i dezinfekci na kyslíkové bázi, případně použít dokonce mořskou sůl. Ta však musí být zkombinována s příslušným solonizačním zařízením, jinak jako dezinfekce bude fungovat špatně nebo spíše vůbec ne.
závodní plavec

Sprcha a další
Součástí bazénového příslušenství však nejsou pouze různé typy chemických přípravků, ale také doplňky, které mají pobyt ve vodě zpříjemnit. Mezi ně se řadí například plovoucí bar, který dokáže pojmout stejně jako klasický bar skleničky a lahve s pitím. Člověk tak nemusí vylézat z vody pokaždé, když dostane žízeň. Co se týče lezení ven, k tomu jsou vhodné schůdky, které se rovněž dají pořídit. A to rovnou v několika velikostech i provedení. V posledních letech jsou populární i solární sprchy, které slouží hlavně pro očištění se před vstupem do bazénu i po koupání. Chlór, který ulpí na kůži by měl být co nejdříve odstraněn, jelikož může způsobovat různé vyrážky. A k tomuto účelu se solární sprcha hodí dokonale.