Úklid co nejrychleji

Jste doma, koukáte se kolem sebe a zjistíte, že podlaha je pokrytá nánosem drobků s prachem, koš je plný odpadků, ve dřezu hodně nádobí. Na linku se už nevejde další použitý hrnek a záchodová mísa by také potřebovala vyčistit. Co teď? Vezměte si papír a tužku, nebo si stáhněte do mobilu aplikaci, do které si napíšete seznam věcí, které jsou potřeba udělat. Poté už můžete jen odškrtávat hotové věci.

žena s kýblem
Připravte si, co je potřeba
Než se dáte do úklidu, jako je mytí a omývání povrchů, připravte si vše potřebné. Určitě budete potřebovat gumové rukavice, kýbl, hadřík, houbičku, kartáč atd. Ušetříte tak svůj čas a nebudete poté muset hledat potřebné „nářadí“.
houbičky a květy
Začněte od toho, co je nejvíc vidět
Tím je myšleno, abyste začali podle toho, co vidíte jako první. Projděte všechny místnosti
a postupně posbírejte věci, které tam nepatří. Například v ložnici můžete najít hrnky od ranního popíjení kávy. V kuchyni můžete najít ovladač od televize, která je v obývacím pokoji. V obývacím pokoji seberte všechno nádobí a oblečení, které sem nepatří. Jednoduše – ukliďte věci tam, kam patří. Umyjte nádobí, či ho dejte do myčky umýt. Dejte prádlo do pračky prát, mezitím co budete uklízet ostatní věci.

Od shora dolů
Začínejte vždy umývat povrchy, které jsou nahoře, poté postupujte směrem dolů. Kdybyste to dělali opačně, zbytečně byste si přidělávali práci navíc. Například: máte vyluxováno, vytřeno
a začnete utírat drobky, které zbyly na stole od snídaně, pár Vám jich popadá při úklidu na zem a luxovat by se mohlo znova.

Nezapomeňte na detaily
WC je potřeba zbavit nečistot i zevnitř. Než se pustíte do mytí vany, zbavte se vodního kamene na kohoutku, poté přejděte na úklid samotné vany. Po umytí nádobí, použijte přípravek na dřez a setřete kapky vody, která jistě bude i v okolí. Prach utírejte i na postavičkách, figurkách, či jiných dekoracích, které máte doma vystavené. Jsou to totiž největší „lapači prachu“.

Nakonec největší povrchy
Na závěr úklidu Vám zbývají ty největší plochy a to jsou podlahy. Nejlepší je nejdřív všude vyluxovat, poté vytřít. Dnes již existují i přístroje – vysavače, které luxují a zároveň vytírají. Cenově se pohybují od 5 do 10 tisíc. Jsou to výhodní pomocníci do domácnosti, kteří Vám ušetří spoustu času i námahy.