Vrásky nebudou mít šanci

Většina z nás považuje za krásu hladkou a dokonalou pleť bez jakýchkoliv neduhů v podobě pupínků, flíčků, a především bez vrásek – konkrétně ty ovšem patří k životu a váš věk podle kalendáře snížit nedokážete, ovšem počet vrásek na vašem obličeji ano, a to nejen díky inovativním kosmetickým produktům, ale také díky dodržování určitých zásad.
vrásky u očí
A kdy začít se speciální péčí o pleť?
Jelikož pleť začíná stárnout kolem 25ti let věku, protože s přibývajícím věkem ubývá v pleti potřebný kolagen a elastin. Kůže pak následkem úbytku elastinu a kolagenu je stále více ochablá a povislá. Pak je tedy právě tento věk tou správnou dobou, kdy byste měly začít se speciální péčí o vaši pleť. Na řadu tak přicházejí speciální krémy na péči o pleť, o oční okolí apod.
Vyzkoušet můžete také různé obličejové cviky už před staletími v Číně a mají ověřený účinek.
svíčka, krém a korálky
Jak tedy zmírnit stárnutí a také zpomalit tvorbu nehezkých vrásek v obličeji?
§  vyberte si vhodný typ krému podle vašeho věku a používejte pravidelně denní a noční verzi tohoto krému
§  dopřávejte si během dne dostatečné množství čisté vody, která vám pomůže odplavit škodlivé látky z těla a také zvýší pružnost a elasticitu pleti
§  dopřávejte si dostatek spánku (alespoň 6 – 8 hodin) a ideální polohou je spánek na zádech
§  zařaďte do vašeho jídelníčku potraviny bohaté na vitamíny A, C, E, které působí na vzhled a kvalitu pleti.
§  konzumujte pravidelně zeleninu
§  chraňte vaši pleť před slunečním zářením pokrývkami hlavy a mazáním pleti vhodným krémem s dostatečně vysokým ochranným faktorem
§  pečujte o pleť pomocí různých olejů (např. jojobový, arganový nebo kokosový olej jsou hotovým balzámem nejen pro pokožku obličeje)
Vznik nových vrásek sice úplně nezastavíte, ale dodržováním těchto zásad můžete jejich tvorbu zpomalit a cítit se tak déle mladistvě.