Divoké Cadaques

Toto úchvatné městečko se nachází ve Španělsku, konkrétně v Katalánsku na Costa  Brava, nedaleko od Barcelony na severovýchodním pobřeží Středozemního moře. Již v minulém století se stalo místem setkávání umělců, zejména díky malíři jménem Salvator Dalí. Ten zde často pobýval, a ve vedlejší vesnici El port de la Selva má i vlastní malé muzeum. Hlavní muzeum s jeho obrazy je v nedalekém Figueres a opravdu stojí za zhlédnutí. Najdete tu i mistrova díla z raného mládí a v objektu je i velice příjemné atrium k odpočinku. Počítejte s tím, že tu strávíte celý den.
costa brava
Na malém náměstíčku je bezpočet hospůdek a restaurací, kde nejenom dobře vaří, ale ve večerních hodinách tu vyhrávají pouliční umělci na kytary, housle, harmoniky i další nástroje. Krom obehraných Beatles vyslechnete i zcela neznámé písně v mnoha jazycích. Jsou zde postarší vlasaté postavičky, zlatá mládež, běžní turisté i tlustí Španělé s dlouhými kníry a babky v černých sukních. Krajina je tu hornatá, zalesněná, pláž příjemná, písčitá, dokonce tu najdete i chovnou stanici s delfíny, kteří jsou ochočení a velice přátelští. Chcete-li navštívit oblast, kde je více pláží, postačí zajet do nedalekého Roses, klasického turistického střediska. Věřím však, že vás to lákat nebude, neboť zde je opravdu krásně.
lodě na moři
Křivolaké uličky lákají k procházkám, obchodů je dostatek a místní obyvatelé jsou velice přátelští. V některých hospodách umí i docela slušně česky, někde můžete narazit i na české brigádníky. Pokud si nenajdete ubytování předem, stačí se poptat v hospodě, kdo má zrovna volné místo a určitě se něco najde. Vzhledem k počasí tu často ubytovávají i na střeše domu, a to s veškerým komfortem. Tábořit je možné v lesíku za vesnicí, jen se zde nesmí rozdělávat ohně. S požáry tu mají letité a nehezké zkušenosti.
Máte rádi veselé večírky a dobré jídlo a pití? Cadaques je to pravé pro vás.