Pořiďte si sušičku a vyhnete se i žehlení

Pračka je nezbytnou součástí našich domácností již po několik generací, život bez pračky si neumí nejspíš představit žádná domácnost. Věděli jste, že první pračka se objevila ještě před rokem 1800? Byla však obrovských rozměrů, jako většina tehdejších vynálezů. Od té doby vývoj tohoto spotřebiče urazil kus cesty, a dnes je možné koupit nepřeberné množství praček i malých rozměrů.
přikolíčkované prádlo
S praním prádla je však spojeno také věšení prádla, ale také málo oblíbená činnost, a tou je žehlení. Pokud se Vaše rodina začne rozrůstat o potomky, tím prádla přibývá, a ženy tuhle činnost odkládají až na případ nouze, kdy už není vyhnutí, a vyžehlit se musí. Když se zeptáte většiny žen, málokterá žehlí ráda.
Řešením této „málo oblíbené činnosti“ může být pořídit si k pračce i sušičku, vyndáte z ní totiž prádlo nejen suché, ale také nepomačkané, výjimkou mohou být košile, ale vyžehlit několik košil zase není takový problém. Odpadne Vám tak nejen věšení prádla, ale také žehlení. Mimo jiné jsou pro sušičky přípravky podobné aviváži, takže prádlo bude vonět tak, jak chcete Vy.
Nevýhodou pořízení samostatné sušičky k pračce je místo, najednou byste měli mít např. v malém bytě 1+1 další spotřebič? Ale kam s ním? Řešením u mnoha lidí je, že je postaví na sebe, rizikem to může být u starších praček, které už nemívají takovou stabilitu, a při ždímání si tak sušičku můžete snadno zničit.
oblečení v pračce
V poslední době se proto rozmohl nový trend – pokud lidem dosluhuje pračka, kupují si rovnou pračku se sušičkou v jednom spotřebiči. Reakce na tento druh spotřebiče se různí, někdo je spokojený, někdo si stěžuje, že když je pračka se sušičkou v jednom, doba sušení je delší a stejně prádlo není úplně vysušené, ani napůl vyžehlené.
Pokud se rozhodnete pro koupi pračky se sušičkou v jednom, nechte si raději poradit od odborníka, protože tenhle typ spotřebiče má i méně ovládacích funkcí, tak abyste hned od začátku věděli, jak s ní správně zacházet.
Pořízení Vás vyjde o něco dráž, než samotná pračka, ale odměnou Vám bude suché a „vyžehlené“ prádlo, pokud žehlení opravdu nemusíte, nemáte nad čím váhat.