Sportem ku léčbě závislosti na hazardních hrách?

Zahrát si v kamenné herně na výherních automatech dnes není prakticky možné. Zákon tyto podniky značně zredukoval a pokud si chce hráč v některé z posledních heren zahrát, čeká ho legislativní proces registrace. Důvodem je dohled” ministerstva financí nad hráči, kteří zneužívají například systém sociálních dávek, jsou v exekuci, dluží na výživném a podobně. Asi není nutné vysvětlovat, že mnohem atraktivnější volbou pro stávající i nové milovníky hazardu se tedy stává internet. Toho využívají internetové sázkové kanceláře. Dokonce už disponují i zmiňovanými výherními automaty. Tudíž si dnes může zabouchat” téměř každý bez studu, v soukromí a téměř stoprocentní anonymitě.

fanoušci fotbalu

Kurzové sázky

V minulosti tato oblast hazardu zastávala svou kulturní pozici. Lidé čekali na sportovní událost i několik měsíců. Těšili se tak z adrenalinového zážitku a případného zisku. Dnes během několika vteřin můžete vsadit na stovky sportovních událostí a sázet tak bez jakéhokoli omezení. Vše je možné uskutečnit z domova a tím i roste nebezpečí k rychlému podlehnutí závislosti. Nemusíte nikam chodit, peněžní vklady totiž můžete uskutečnit přes online bankovnictví a tím vám tedy nic nebrání strávit u této aktivity i několik hodin denně.
psychiatrická léčebna

Začíná to stovkou a někdy končí proslulou sázkou za barák”

Každá závislost má svůj vývoj. V případě sázení je to podobné jako u drog. Začnete s opatrností, nízkou dávkou a postupně přidáváte. Zmocní se vás totiž touha po silnějším efektu. Hledáte tak prostředky, jak se k dané droze dostat. Poté zvolíte řešení, které jste do nedávna striktně odmítali – půjčka, úspory, peníze na živobytí. Důvod je prostý. Pokud vsadíte na favorizovaný zápas kurzem 1,3 se sázkou deseti korun, vyhrajete pouze třináct. Pokud vsadíte dvě stě tisíc korun, připíšete si na své konto šedesát tisíc. Sport je však nevyzpytatelný! Osud bude nakloněn sázkové kanceláři a vaše zvolená „tutovka” vám na místo bohatství, přinese oči pro pláč.
místnost na terapii

Sázení na sport je silně návykové. Pokud sázíte, využijte možnost sebeomezujícího opatření (nastavení denních a měsíčních limitů sázek), které online kanceláře a kasina nabízí. Snížíte tak riziko potencionální závislosti a prohře nad svou vlastní vůlí.