Dopřejte svému mazlíčkovi pobyt na čerstvém vzduchu

Rozhodli jste se dopřát svému domácímu miláčkovi pobyt na čerstvém vzduchu? Pak se jedná o skvělý nápad, který váš mazlíček jistě ocení! A řeč samozřejmě není jen o kočkách a psech, ale také o hlodavcích. I tato zvířata ke svému spokojenému životu potřebují pohyb na čerstvém vzduchu. Takže pokud jim ho dopřejete, jejich život s vámi tím výrazně zkvalitníte.

hlava morčete

Pobyt na čerstvém vzduchu je pro zvířata stejně přínosný jako pro lidi. Když je vypustíte na trávník, kde si mohou sami najít potravu, výrazně jim tím zpestříte jídelníček a dopřejete jim potřebný pohyb, neboť venku mohou zvířata také kopat v půdě, trhat si trávu anebo lovit hmyz. A to ještě zdaleka nemluvíme o dostatku prostoru, kde se mohou proběhnout.

Pokud ovšem máte strach vypustit své zvířátko jen tak volně ven, protože není ochočené anebo máte strach z toho, že by u něj převážily přirozené instinkty a uprchlo vám do zaječích, pořiďte si praktickou ohrádku. Ohrádka či výběh určený pro hlodavce se postarají o to, že vám vaše zvířátko neuteče, a přesto si bude moci vychutnat pobyt venku.

Navíc, výběh či ohrádka s horním krytím vaše zvířátko zároveň ochrání před nezvanými hosty zvenčí. Je totiž jasné, že pokud vypustíte vašeho drobného hlodavce do volného prostoru, mohl by se snadno stát kořistí nenechavých mlsných koček či jiných dravců. V případě, že bude výběh doplněn vrchním bezpečnostním krytím, podobný problém nehrozí. V každém případě je vhodné, být vždy na blízku a mít vše pod dohledem pro případ, že by se objevilo nečekané nebezpečí.
hnědá myška

Zároveň byste vždy měli mít povědomí o přirozených schopnostech vašeho mazlíčka, aby vás nepřekvapila schopnost některých hlodavců rychle a dobře hrabat. Pro některá zvířata se tak vyplatí pořídit spíše vodítko, na kterém se s vámi budou moci vypravit na procházku.

Ať už se však rozhodnete tak či onak, jisté je, že váš mazlíček možnost pobytu na čerstvém vzduchu jistě ocení.