Vánoční pečení

Domácí vánoční cukroví je prostě nejlepší, co si budeme povídat. Ale někdy se nám do toho moc nechce, protože třeba nestíháme. Ono s pečením je práce, musíte si nachystat těsto, nechat ho odležet, potom rozválet, vykrájet, upéct, dozdobit. A to se nám hned přestane do toho chtít. Ale pokud máme například malé děti nebo až moc mlsného partnera a doma tak pečení cukroví přesto požadují, vyhovět jim chceme. A i přesto si práci můžeme velice usnadnit. Stačí zvolit těsto kupované. Již hotové těsto na spoustu druhů vánočního cukroví dnes už můžeme pohodlně koupit v obchodě. Půl práce tak máte hotovo.
vánoční pečení
A ten zbytek už hravě zvládnete doma. Těsta jsou kvalitní, a i když s přídavkem látek, pro větší trvanlivost nemusíte se bát žádné chemie. Všechny suroviny jsou přírodní a chuť těsta bude jako, kdybyste ho dělala doma sama. Navíc cena za hotová těsta není vůbec vysoká, a když narazíte v supermarketu na slevu, ještě i ušetříte. Určitě nikdo nic nepozná a chutnat bude všem stejně jako každý rok. Tak si letos zkuste práci usnadnit a určitě to vyzkoušejte. A jaké těsta můžete v obchodě zakoupit a co z nich upéct?
· Těsto linecké: z lineckého těsta se dá upéct více druhů cukroví a zakoupit jej můžete buď, vanilkové, kokosové nebo tmavé kakaové.
· Těsto ořechové: z ořechového těsta můžete upéct rohlíčky, ořechové tyčinky máčené v čokoládě nebo například pracny.
· Těsto na rohlíčky: klasické těsto na vanilkové rohlíčky, které k Vánocům prostě neodmyslitelně patří.
· Klasické těsto na pracny: tmavé kakaové těsto na klasické pracny obalované v cukru.
vykrajování stromečků
A s takovou nabídkou už se dá pracovat a můžete tak napéct více druhů oblíbeného vánočního cukroví. Alespoň si letos také více odpočinete a nebudete stát dlouho do noci v kuchyni. Hotové těsto vám stačí vytáhnout z lednice a můžete se pustit už do samotného pečení. Věřím, že si na cukroví i tak, moc všichni pochutnáte.